Iron Fireman 2010

6. září 2010 v 17:25 | Tuzinho |  Akce
logo
V sobotu 4. září 2010 se v Praze na Pankráci konal již osmý ročník nejtěžší hasičské soutěže na světě. Zde se sjíždí elita profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří v závodě musejí překonat v plné výzbroji spoustu překážek.

Letos byl rekordní počet závodníků. 40 dobrovolných hasičů mohlo srovnat své síly proti profesionálům. Celkem mělo být přes 80 závodníků, avšak na start jich dorazilo pouze 68. Mezi nimi se také vyskytla jedna žena, která oproto mužům neměla naprosto žádné ulevy. Pojďme se podívat na překážky, které byly připraveny pro závodníky.
Závod se běžel paralelně, tudíž dva závodníci vedle sebe, ale nejednalo se o vyřazovací boj, časy se započítaly oboum závodníkům.
1
2

3

4

5
První disciplína, kterou startoval celý závod bylo roztažení čtyř hadic typu "B" i s proudnicí.
6

7

8

9
Následoval přeběh k dvoum nataženým hadicím, které naopak museli smotat a umístit do připravených boxů.

22
Jako další úkol museli hasiči přesunout pneumatiku.
10

11

12

13
Dále je čekalo přenesení dvou barelů plných vody.
23

24

25

28

29
Poté přeskok bariéry, která později některé závodníky silně potrápila.

41
Ihned za bariérou ležely na zemi dvě figurýny, které vážily přes 80 kg. Hasiči museli figurýny odtáhnout k přibližně 50m vzdálenému kuželu, u kterého se s nimi museli otočit a vrátit za počáteční čáru, kde předtím ležely.

34
Poté opět přeskok přes bariéru, která vyřadila celkem 5 soutěžících.
14

15
Následně přenést dva barely s vodou zpět.
42
Následovalo připnutí dýchací masky a na hasiče čekalo 576 schodů do 23. patra budovy CITY EMPIRIA.
Tento rok byla nejlsabší mezinárodní účast, ale naopak poprvé vyhrál hasič ze zahraničí. Polák Marcin Zdzieblo se zde vyznamenal s časem 8.29, což je zatím nejlepší čas všech ročníků. Druhý skončil Lukáš Novák s časem 8.40. Bronzovou pozici vybojoval Michal Přecechtěl, který doběhl za 8.56.